+90 543 282 7601

Sosyal Medyada Biz}

Araçlarınıza Sıfırdan Sunroof Montajı
Her türlü araçlarınıza Webasto güvencesi ile sunroof montajı yapılmaktadır, fiyatlarımız ve size özel tekliflerimizi görmek için lüften iletişim kanalları ile bize ulaşın.

Antalya Oto Kilit Tamir ve Bakım Servis

Antalya Oto Kilit Tamir ve Bakım Servis

Oto kilit sistemi günümüzde her araçta bulunan ve gerekli olan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin araçlarında bulunmasına dikkat ettiği, güvenlik açısından ön planda bulunan bir sistem olan oto kilit sistemi araç içinde bulunan önemli sistemler arasında yer alan bir sistemdir. Özellikle küçük çocukların korunması ve güvenliği için büyük önem arz eden bir sistem olan ve kapıların aracın çalışmasının ardından geçen 3 ile 5 saniye arasında kapanmasını sağlayan sistem, olası birçok kazadan insanları korumaktadır. Bu sistem ile birlikte kapılar aracın çalışmasının ardından ufak bir süre dilimi geçmesi ile birlikte kapanır. Kilitlenen kapılar aracın içeriden açılmasına karşılık bir önlem niteliğindedir.

Eğer aracın içerisinde bilinci yerinde olmayan bir insan ya da ufak bir çocuk bulunuyorsa bu gibi sistemler büyük önem arz etmektedir. Aracın hareket etmesinin ardından kullanıcının aracı kilitlemeyi unutması gibi olasılıklar göz önüne alınarak geliştirilen bu sistem, araç içerisinde bulunan kişilerin aracın hareket halinde olması sırasında içeriden kapıları açmasını önleyerek büyük bir güvenlik oluşturur. Bu sistemin gerektiği gibi işlevini yerine getirebilmesi için düzenli olarak bakımdan geçirilmesi ve iç aksamda gerçekleşebilecek olan parça deformasyonlarının takip edilmesi gerekmektedir. Oto kilit sisteminin bozulması halinde araç sahibi en kısa süre içerisinde aracını bir servise götürerek sistemi kontrol ettirmeli ve gereken bakım onarımı yaptırmalıdır. Günümüz şartlarında çok gerekli olan bu sistemin ihmal edilmemesi ve bakımının düzenli bir şekilde yapılması büyük önem arz etmektedir.

Antalya Oto Kilit Tamiri için en uygun ve kaliteli hizmet için iletişim ve yol tarifi için TIKLAYINIZ

Oto kilit sistemi tamiri ve bakımı nasıl yaptırılır?

Araç içi sistemlerden önemli olanlardan biriside oto kilit sistemidir. Bu sistem ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılar araçlarını bir servise götürerek sorunun çözülmesini sağlayabilmektedirler. Kilit sisteminin bozulmasının en temel sebeplerinden birisi araç içerisinde bulunan oto kilit sisteminde herhangi bir parçanın yorulmaya uğrayarak deforme olması durumudur. Bu gibi durumlarda sistem içerisinde bulunan ve deforme olduktan sonra görevini yerine getirmeyen parça servis elemanları tarafından değiştirilir. Daha sonrasında gerekli kontrollerin yapılması ile birlikte sorunun çözülüp çözülmediği kontrol edilmektedir.

Yapılan kontroller sonucunda değiştirilen parçanın gerekli periyotlarla bakımının yapılmasının gerektiği araç sahibine bildirilir ve araç kişiye teslim edilir. Bu gibi parça sorunları yaşayan araç sahipleri en az yılda 2 kez araçlarının oto kilit sistemlerini servise götürerek herhangi bir sıkıntı olup olmadığını öğrenmek için bakım yaptırmalıdırlar. Gerekli bakımlar sonucunda araçlarda genel olarak bu sistemlerle ilgili sorunlar yaşanmamaktadır. Sistem olarak büyük bir önem arz eden oto kilit sistemi araç içerisinde bulunan fertlerin korunması adına geliştirilmiş ve güvenlik açısından ihmale gelmeyen bir sistemdir. Aracın oto kilit sisteminin bozuk olması ya da bakımsız olması gibi durumlar olası kazalara davetiye çıkartmaktadır.

22 Aralık 2016
2.370 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN