+90 543 282 7601

Sosyal Medyada Biz}

Araçlarınıza Sıfırdan Sunroof Montajı
Her türlü araçlarınıza Webasto güvencesi ile sunroof montajı yapılmaktadır, fiyatlarımız ve size özel tekliflerimizi görmek için lüften iletişim kanalları ile bize ulaşın.

Antalya Sunroof Tamir ve Bakım

Antalya Sunroof Tamir ve Bakım

Sunroof sistemi birçok marka ve modelde bulunan bir sistemdir. Keyifli bir sistem olarak göze çarpan sunroof sistemlerinin özellikle her yıl bakıma girmesi ve dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bu sistemin aracın tavanına camdan yapılabildiği gibi aynı zamanda metalden de yapılabilmesi mümkündür. Cam şeklinde yapılmasının avantajının yanı sıra dezavantajı da bulunmaktadır. Camdan yapılan sistemde camın özelliklerinin üst düzeyde olmaması durumunda kötü hava koşullarında içeriye su sızması ya da çok soğuk havalarda camın parçalanması gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

Bunun yerine metal sunroof sistem tercih eden kullanıcılarda sistem kapalıyken gökyüzünü görmekten mahrum kalmaktadırlar. Özellikle camdan yapılmış bir sunroof sisteminin kontrol ve bakımlarının en az yılda bir kez yapılması ve kullanımı sırasında oldukça dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Antalya Sunroof tamiri veya arıza gidermek için servis adres iletişim ve yol tarifi için Tıklayınız.

Sunroof sistemlerde tamir ve bakımın önemi

Sunroof sistemler oldukça keyifli bir kullanıma sahip olmalarının yanı sıra oldukça dikkat ve bakım isteyen sistemler olarak göze çarpmaktadır. Tavanda sistemin açılıp kapanmasını sağlayan çift yönlü iki kızak bulunmaktadır. Bu kızaklar yapım aşamasında oldukça korunaklı bölgelere yerleştirilerek ilerleyen zamanlarda toz, su, yağmur gibi dış etmenlerden korunma hedeflenir. Kızaklar üzerinde su kanalları bulunur. Bu su kanalları sayesinde sistem üzerinde biriken toz ve su tahliye edilir. Bakım ve tamirin ihmal edilmesi durumunda sistemde bulunan kanallar tıkanabilir ve suyun tahliyesi mümkün olmaz. Bu gibi su ve toz birikmesi durumlarında sistemde bulunan kızaklar oldukça zor hareket eder ve açma kapama işlemlerinde ilgili motorlar zorlanır.

Bakım ve tamirin aksatılması sonucunda kızaklarda oluşan sorunlar ilgili motorları etkileyeceği gibi daha sonraki dönemlerde motorların yanması, kızak hareketlerinin sağlıklı yapılamaması sonucunda sistemin tam kapanamaması ya da açılamaması, kızakların hareket eksikliğinden meydana gelecek sıkışmalar meydana gelebilmektedir. Bu olumsuzluklar sonucunda aracın içeriye su sızdırması gibi olumsuz koşullarla da karşı karşıya kalınabilmektedir.

Düzenli bakım ve tamir yapılmayan araçlarda sunroof sistemi ile ilgili birçok problemle karşı karşıya kalınması sonucunda kişilerin kendi yöntemleriyle bazı çözümler yarattığı görülmektedir. Bilinçsizce yağlama, hareketi rahatlatacak sıvı dökme, kapanmayan sistemi elle kapatmaya zorlama gibi durumlar kullanıcıya yarardan çok zarar sağlayan uygulamalardır.

Sunroof sistemi bakım ve tamiri kime yaptırılır?

Sunroof sistemleri özellikle sorunsuz bir şekilde halledilmesi için servislere yaptırılmalıdır. Sistem ile ilgili uzman kişilerin yaptığı bakımlar sonucunda kişiler uzun vadeli bir şekilde sorunsuzca açılır kapanır tavan sistemlerini kullanabilirler. Sunroof sistemi bakımında özellikle aracın cam tavan yapısıyla birlikte uyumlu malzemeler kullanılmalıdır. Bu malzemelerin kullanımını en iyi bilecek kişiler servislerde bulunan üst düzey personellerdir. Bu sebeple sunroof sistemi bakım ve tamir yaptırırken işi yapan kişinin bu konuda oldukça yetkili ve bilgili bir kişi olmasına dikkat edilmelidir. Her yıl servislerde uzman kişilere yaptırılması durumunda sunroof sistemlerde genel olarak bir sıkıntı yaşanmamakta ve kişiler bu sistemi gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir.

22 Aralık 2016
5.420 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN