+90 543 282 7601

Sosyal Medyada Biz}

Araçlarınıza Sıfırdan Sunroof Montajı
Her türlü araçlarınıza Webasto güvencesi ile sunroof montajı yapılmaktadır, fiyatlarımız ve size özel tekliflerimizi görmek için lüften iletişim kanalları ile bize ulaşın.

Arabama Açılır Tavan Nasıl Yaparım?

Arabama Açılır Tavan Nasıl Yaparım?

Aksesuardan daha çok bir ihtiyaç haline gelen cam tavan kullanımı giderek artmaktadır. Rahat ve konforlu bir sürüş yanında görüntü açısından da faydalı olan cam tavan sonradan da takılabilme özelliğine sahiptir. Her marka araca uygun olarak üretilmesinden dolayı da kullanışlı olduğu söylenebilir. Cam tavan şoför, yolcu ve araç için olmak üzere sağladığı faydalar bulunmaktadır. Bilhassa uzun yollarda oldukça rahat bir yolculuk imkânı sağlamaktadır. Kapalı bir araçta bulunan temiz havanın yaklaşık 45 dakika içinde kirlendiği ve yenilenmeye ihtiyaç duyduğu bilinmektedir.  Bundan dolayı da hem şoför hem de yolculardaki oksijen miktarı azalmaktadır. Yorgunluk, baş ve boyun ağrısı gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda yolculuğun oldukça verimsiz ve zor şartlarda olmasına neden olmaktadır. Bu durumda iki seçenek ortaya çıkmaktadır. Ya klima ya da havalandırma açılmaktadır ya da cam kullanılmaktadır. Klima ya da havalandırmanın temiz hava sağlamadığı bilinmelidir. Cam kullanımı da ses, duman, rüzgâr gibi birçok olumsuz duruma neden olmaktadır. Bu seçeneklerden çok daha iyisi ise açılır tavandır. Arabama açılır tavan nasıl yaparım diye sorulabilir.

Farklı cam tavan seçeneklerde bulunmaktadır. Elektrikli ve manuel olma özelliğinin yanında dikey ve yatay açılma durumları da olabilmektedir. İlk olarak otomobilin karoserinde ölçü alınarak bir yer belirlenmelidir. Cam tavanın ne şekilde yerleştirileceğine dair bir plan çizimi olmalıdır. Elektrikli testerenin yardımıyla karoserde belirlenmiş olan bu bölüm kesilir. İç tarafta da yine bu yerin kesimi yapılır. Cam tavanın konulacağı yerin uygun olması içinde yaklaşık 5 cm boşluk bırakılmalıdır. Paslanma ve çürümenin olmaması için kesilen kısma bazı kimyasal maddeler sürülür. Bu kimyasalların çok fazla olmamasına da dikkat edilmelidir. Kesilen alana uygun olarak çerçeve konulur. Cam yerleştirilmesi yapılır. Camın çerçeveye tam olarak geçtiğinden emin olunmalıdır. Bu nedenle testlerde yapılabilir. Aracın tavanından su dökülebilir. Herhangi bir yerden suyun içeri gelmesi halinde nereden geldiği tespit edilmelidir. Kesilme, çerçeve takma ve camı yerleştirme işlemlerinde ölçümlerin çok hassas bir şekilde yapıldığından da emin olunmalıdır. Bu işlemlerden sonra cam tavan yapımı sona erecektir. Oldukça sağlıklı ve kullanışlı bir açılır cam tavan elde edilmiş olunur. Arabama Açılır tavan nasıl yaparım diyenler bu tariften yararlanabilir.

Aracın çok daha büyük bir kısmına yapılmak istenmesi halinde ise uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Çok daha ağır olmasının yanında açılır tavanın açık olması sırasında aracın üzerindeki hava akışını kesecektir. Bu durumda sürtünme direncinin artmasını sağlayacaktır. Bu sayede çok daha az bir yakıt kullanımı olacaktır. Açılır tavanlar için alüminyum kullanımı ile çok daha hafif olması sağlanmaktadır. Ayrıca arabama açılır tavan nasıl yaparım sorusu içinde çok daha ince cam kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu şekilde olan manuel açılır cam tavanlarının yanı sıra elektronik düzeneğe de sahip ürünler yapılabilir.

23 Aralık 2016
27.922 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

 1. Welat dedi ki:

  Bende aracima sanruf taktirmak istiyorum fiyatlarinizi ve birkac projenizi meail atarsaniz sevinir iyi gunler kolay gelsin .

 2. EMRE TEKELİ dedi ki:

  E30 Aracıma bende taktırmak istiyorum fiyatlarinizi ve bir kac sunroof ve bir kac cam tavan uygulaması gonderirseniz sevinirim kolay gelsin

 3. Gokhan dedi ki:

  Merhabalar 1998 model vw open air model polo aracım var sunroof katlanarak açılan tente şeklinde bu sunroof u söküp yerine sabit cam tavan yapılabilir mi ve yaklaşık maliyeti nekadar olur teşekkür ederim

 4. Atilla dedi ki:

  Honda Civic 2008 elegance sanruflu aracımda tavanda pas var. Cam tavan yaptırmayı düşünüyorum. Sizce olabilirmi.

 5. Metin dedi ki:

  Toyoto yaris cam tavan fiyati alabilirmiyim

 6. isa dedi ki:

  2019 mpdel dacia.duster çiftli sunruf fiyatı izmir için

BİR YORUM YAZIN