+90 543 282 7601

Sosyal Medyada Biz}

Araçlarınıza Sıfırdan Sunroof Montajı
Her türlü araçlarınıza Webasto güvencesi ile sunroof montajı yapılmaktadır, fiyatlarımız ve size özel tekliflerimizi görmek için lüften iletişim kanalları ile bize ulaşın.

Oto cam Kriko Tamir ve Bakım

Oto cam Kriko Tamir ve Bakım

Otomobillerde camların açılıp kapanması gibi hareketleri gerçekleştirilen bir mekanizma bulunmaktadır. Oto cam kriko adı verilen bu mekanizma otomobilin yaşının ilerlemesi ya da belirli bir darbe alması sonucunda hasar görebilmektedir. Hasar gören sistemin içerisinde bulunan parçalardan deforme olmuş olanın değişmesi ile birlikte sorunun çözülebilmesi mümkün olmaktadır. Aracın camlarının inip kalkmasını sağlayan bu sistemin her ne kadar önemsiz olduğu düşünülse de aracın güvenliği açısından bu sistem oldukça fazla önem arz etmektedir. Aracın camları açık bir durumdayken oto cam kriko sisteminin bozulması halinde aracın camı açık kalacaktır ve bu durum hiç de güvenli bir durum olmamaktadır.

Bu nedenle aracın güvenliği için ve diğer bir nedenle konfor için gerekli olan bir sistem de cam kriko sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan sistemin ve parçaların dayanıklılığı da artış gösteren bir durumdur. Bu gibi durumlarda araçta her ne kadar sorun yaşanmasa da olası bir sorun yaşanmasına yönelik tedbirlerin alınması da gerekmektedir. Tedbir almanın en garanti yolu sistemin bakımının düzenli aralıklarla yaptırılarak parça deformasyonunun ya da parça yorulmasının önüne geçmektir. Servislere gidilerek oto cam kriko bakımları kolaylıkla yaptırılabilir ve ileride yaşanabilecek olumsuzlukların kolayca önüne geçilebilir.

Antalya cam Kiriko Tamir ve Bakım Servisi Adres ve yol tarifi için tıklayınız..

Oto cam kriko tamir ve bakımı nasıl yapılır?

Bakım yapılması için öncelikli olarak bir servise gidilerek uzman kişilere araç teslim edilebilir. Bu yöntem en garanti ve en çok tercih edilen yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı insanlar servislere giderek para vermekten kaçınırlar ve bu gibi bakım işlemlerini kendileri yapmak isterler. Bu durumumda araç sahipleri gerekli olan malzemeleri alarak bakımı kendi istekleri doğrultusunda gerçekleştirebilmektedirler. Fakat araçlarının bakımını kendileri yapmak isteyen kişilerin birçoğu yaptığı bakım sonrasında istenileni alamamaktadır. Önemli olan bakımın doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılmasıdır.

Bunun en belirgin yolu da bakımın işinin ehli olan insanlara yani uzmanlara yaptırılmasıdır. Oto cam kriko sisteminin genellikle yılda 1 kez bakıma götürülmesi yeterli olmaktadır. Gerekli bakımlar sonucunda bu sistem herhangi bir sorunla karşılaşılmadan gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Oto cam kriko tamiri için gerekli malzemeler nerden temin edilebilir?

Oto cam kriko tamir ve bakımını kendileri yapmak isteyen araç kullanıcıları öncelikli olarak araçlarına uygun tamir setlerini araştırarak doğru malzemeleri almalıdırlar. Alınan parçaların araca uygun olmaması durumunda mekanizma doğru bir şekilde çalışmayacaktır. Günümüzde yaygınlaşan internet ticareti ile birlikte gerekli araştırmalar sonucunda internet üzerinden bütün parçalar bulunabilir ve sipariş verilebilir. Ancak biz bu konuda yetkili bayi ve servisinizden temin edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Aracına kendi bakım yapmak isteyen kullanıcılar internet üzerinden gerekli oto cam kriko tamir setlerini bulabilir ve sipariş vermeleri sonucunda bakımı kendileri gerçekleştirebilirler. Düzenli periyotlarla kendi cam kriko bakımını doğru bir şekilde yapabilen kişiler herhangi bir sorun yaşamadan araçlarının cam kriko sistemlerini kullanabilirler.

22 Aralık 2016
3.898 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Nihat Gönen dedi ki:

    Antalya da yeşil sanayi sitesinde cam kriko tamircisi var mı? birde size nasıl ulaşırım yedek parça konusunda siz mi alıyorsunuz yoksa biz mi, arabanın bagaj kiliti açılmıyor yapabilir misiniz.

    1. admin dedi ki:

      Bagaj kilidi tamir bakım ve yedek parça sağlanır

BİR YORUM YAZIN