+90 543 282 7601

Sosyal Medyada Biz}

Araçlarınıza Sıfırdan Sunroof Montajı
Her türlü araçlarınıza Webasto güvencesi ile sunroof montajı yapılmaktadır, fiyatlarımız ve size özel tekliflerimizi görmek için lüften iletişim kanalları ile bize ulaşın.

Sunroof ve Açılır Tavan Arasındaki Farklar

Sunroof ve Açılır Tavan Arasındaki Farklar

Sunroof ve Açılır Tavan Arasında ki en büyük fark Sunroof yukarı doğru açılmaktadır. Açılır tabanlar kontakla bağlantısı olmaz. Arabasını modifiyeli kullanmak isteyen sürücülerin en fazla merak ettikleri konu Sunroof ve açılır tavan arasında ki farklar konusu olmaktadır. Yani Sunroof sistemlerinde kontak kapatılınca otomatik kapanma yapan ürünlerdir. Sunroof ürünlerinde yedek parça oldukça fazladır. Birçok bağlantı elemanları ve elektriksel bağlantı kabloları bulunur.

Kasa içinde ilgili ürünler görünmektedir. İçeri gizlenmezler yani hem iç tasarımda hem de dış tasarımda gözükmektedirler. Sizlere verilen teknik bilgiler kapsamında Sunroof ve açılır tavan arasında ki farklar sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Sürgülü olan modelleri bulunur. Fakat açılır tavanda ise sürgülü model olmaz. Açılır tavan dış kasa içerisinde gözükmez. Üstü açılan arabalarda açılır tavan için emniyet çentikleri kullanılmaz. Fakat bizler Sunroof ürünlerinde bu ilişkiyi yakalayabiliriz. Motor bağlantısı Sunroof ürünlerinde çok daha zordur. Dış parçaları monte etmek için ince işçilikler gereklidir.

Aynı zamanda monte edilirken rötuş bile gerekebilir. Sunroof ürünleri araç içinde çok şık durur. Aynı zamanda cam kısımlarını renkli ve güneşe karşı dayanıklı olarak yapabiliriz. Sunroof görünümünde otomatik düğmeli ve yarı açılır mekanizma elde edebiliriz. Fakat açılır tabanda bu özellik bulunmamaktadır. Yani yarıya kadar açılmazlar. Sunroof ve Açılır Tavan Arasında bir diğer fark ise rüzgârlık olarak kullanılan bir mod elde edilmesi seçeneğidir. Yani Sunroof ürünlerinde rüzgârlık mod kullanılabilir. Fakat açılır tavan tasarımında ise kullanılmaz. Sunroof ürünlerinde dokunmatik panel kontrolleri yapılabilir. Sürgülü model olarak iki ürüne de uygulanan paneller ortaktır. Yani iki üründe sürgülü panellerle desteklenir. Fakat içeri gizlenmeme gibi bir farkları bulunur. En büyük farkı ise Sunroof ürünlerinin daha pahalı olmasıdır.

Yukarı karşı birkaç santimetre açılan Sunroof ürünlerinde çok fazla açılma olmaz. Diğer ürünlerde ise olmaktadır. Açılır tavanların otomobil içerisine montesi çok kolaydır. Fakat diğer ürünlerin de montesi oldukça zordur. Açılır tavanlara değişik perde seçimleri yapılabilir. Sunroof ürünlerinde görünüm oldukça farklıdır. Göz alıcıdır. Sunroof ürünlerinin elektrik bağlantıları oldukça fazladır. Yani işçilikleri ve kontak bağlantıları zor olabilir. Sunroof ürünlerinin düzenli kullanılmazsa ve montajı düzgün yapılmaz ise bozulma ihtimali çok fazladır. Fakat açılır tabanlarda ise uzun ömürlü kullanım sağlanır. Yukarı açılan açılır tavanlarda birçok bayi hizmet verir. Fakat Sunroof ürünlerini yaptırmak için muhakkak yetkili bayilerden hizmet almak gereklidir.

Her iki üründe de manuel kontrol bulunur. Kumaş perde seçimleri sert ve ince kumaş olup olmamasına göre değişmektedir. Her tip araç markasına göre değişen birçok fark olmasından dolayı otomobillere yenileme yapılmadan önce çok iyi araştırma yapmak gereklidir. Yukarıda belirtilen teknik bilgilerle sizlerin Sunroof ve açılır tavan arasında ki farklar sorusuna yanıt bulduğumuzu düşünmekteyiz. Çok daha fazla bilgi için sitemizden yanıt alabilirsiniz.

23 Aralık 2016
22.309 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN